ART / Etchings etc / Etching 9132198
*
nr 913 2198
Karl Reisenbichler
(1885-1962)
Karl Reisenbichler (1885-1962), signed, Flöjtspelare, subject: 12, 3 x 23, löst blad,
ETCHING (F), Karl Reisenbichler (1885-1962), signerad, Flöjtspelare, motivet: 12, 3 x 23, löst blad
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday September 22 2014
at 19:20:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/9 13:38:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar flöjtspelare grafik karl reisenbichler löst blad
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56
*
Karl Reisenbichler
nr 913 2198
Karl Reisenbichler
(1885-1962)
Karl Reisenbichler (1885-1962), signed, Flöjtspelare, subject: 12, 3 x 23, löst blad,
ETCHING (F), Karl Reisenbichler (1885-1962), signerad, Flöjtspelare, motivet: 12, 3 x 23, löst blad
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday September 22 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/9 13:38:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar flöjtspelare grafik karl reisenbichler löst blad
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14 -
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22 -
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56